POTPUNI OPROST ZA POKOJNE

U danima studenog koji su pred nama (iznimno ove godine), ne zaboravimo u vjerničkoj zauzetosti i bliskosti s našim pokojnima, na putu prema njihovoj potpunoj opredijeljenosti za Boga, po sv. misi i iskrenoj molitvi umanjiti patnje njihovih duša zbog odvojenosti od Boga, dok se u čistilištu oslobađaju od navezanosti na zemaljsko.
Mi, Crkva, snagom dobivenom od Krista imamo priliku za pokojnike moliti milost potpunog oprosta od vremenitih kazni. Za oprost molimo u poniznosti pred Božjom voljom (ne trgovački):
• u mjesecu studenom (ove godine Apostolska pokorničarna iznimno je dala milost za cijeli mjesec, a ne samo od 1. do 8. studenog) jedan dan pohodimo grob te kod njega molimo za pokojne;
• pristupi ispovjedi (ukoliko imamo teški grijeh), sudjelovati na svetoj misi i pričestiti se, te izmoliti Oče naš i Vjerovanje na nakanu Svetog Oca.