Pobožnost svetima

Ljepota naše župne crkve vidljiva je u oltarima i kipovima koji je krase. To je odraz pobožnosti koju su naši stari ostavili po zavjetima koje su izrebli Bogu i svetima. Tako ovaj tjedan slavimo: - 26. lipnja spomendan sv. Ivan i Pavla rimskih vojnika mučenih zbog vjere sredino 4. stoljeća (kipovi su na oltaru Srca Isusova). Njima su se naši stari zavjetovali 1800. g. nakon snažne oluje koja je na taj dana poharala Županju. Taj dan su rekli postiti; - 28. lipnja svetkovinu Presvetog Srca Isusova (sporedni oltar); - 29. lipnja svetkovina apostolskih prvaka sv. Petra i Pavla (kipovi na glavnom oltaru - lijevo s ključem sv. Petar, a desno s mačem sv. Pavao. Knjiga koju drže u ruci simbol je apostolskog učiteljstva).