Svijećnica – dan Vjere i svjetla

U utorak, 2. veljače 2021., na blagdan Prikazanja Gospodinova – Svijećnicu, u našoj župi slavljena je sveta misa za članove zajednice Vjere i svjetla Noa. Misno slavlja predvodio je župnik, vlč. Robert Jugović, kod oltara je posluživao đakon, vlč. Krešimir Iljazović, a pjesmom i sviranjem slavlje su uljepšali mladi iz benda Mir.

Prošlo je godinu dana kako zajednica Noa nije imala redovito mjesečno okupljanje te je ovaj susret, slavljenje Gospodina u zajedništvu, za sve bio veliki blagoslov i radost. Svijećnica je blagdan koji sve zajednice Vjere i svjetla u svijetu slave kao svoj dan, ove godine na poseban način – u skladu s epidemiološkim pravilima. No, ni maske koje su članovi zajednice Noa nosili na licima nisu mogle sakriti radosne osmijehe zbog ponovnog susreta.
Kako je 2. veljače započela i devetnica Gospi Lurdskoj, nakon mise, svi nazočni predvođeni župnikom Jugovićem izmolili su Litanije Lauretanske ispred špilje s kipom Gospe Lurdske. (Z. Zadro)