Tijelovo ili Brašančevo

u četvrtak su sv. mise u 8,30 i 18,30 sati. Posebnost ove svetkovine je pronošenje Presvetog Oltarskog Sakramenta našim ulicama. Ukoliko Epidemiološke mjere budu dopuštale, poslije mise u 18,30 sati, svečano ćemo pronijeti Tijelo Kristovo od vanjskog oltara do kapele Srca Isusova, ulicom Stjepana Grubera i Mladena Pozaića do župne crkve. U hodu s Kristom zaustaviti ćemo se kod četiri postaje (sjenice) iskazujući zahvalnost Bogu za četiri područja našeg života.


Prvopričesnici će u bijelim haljinicama ispred Presvetog bacati latice. Sutradan, u petak 26. lipnja, u šivaoni roditelji trebaju razdužiti haljinice.
Večernje Euharistijsko klanjanje - Poslije Tijelovske procesije Presveti Oltarski Sakrament će do ponoći biti izložen u župnoj crkvi. Budi dio neprekinute molitve pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. Predbilježite se za osobno bdijenje od 30 minuta i na klanjanje povedimo druge.