Molitvena osmina za jedinstvo kršćana

u utorak 18. siječnja pa do 25. siječnja pod geslom Vidjesmo gdje izlazi zvijezda njegova pa mu se dođosmo pokloniti započinje molitvena osmina za jedinstvo kršćana. Začetnici ovog molitvenog pokreta su dvojica anglikanskih svećenika koji su 1908., u okviru američke Anglikanske crkve, prvi put organizirali molitvenu osminu. Ubrzo nakon toga pristupili su Katoličkoj crkvi, pa se od tada ova osmina počela širiti ponajviše u Katoličkoj crkvi. Papa Pio X. službeno ju je odobrio i preporučio svim katolicima. U danima osmine moli i ti na istu nakanu:

Molitva za jedinstvo kršćana
Isuse Kriste, Gospodine i Spasitelju naš, Ti si obećao ostati s nama zauvijek. Ti pozivaš sve kršćane k sebi da budu dionici Tvoga Tijela i Krvi. Ali naš grijeh nas je podijelio te više ne možemo sudjelovati u Tvojoj Svetoj Euharistiji zajedno. Priznajemo ovaj svoj grijeh i molimo Te, oprosti nam i pomozi nam da služimo putevima pomirenja, u skladu s Tvojom voljom. Zapali naša srca ognjem Duha Svetoga. Daj nam Duha mudrosti i vjere, odvažnosti i strpljivosti, poniznosti i čvrstoće, ljubavi i kajanja, po zagovoru Presvete Bogorodice i svih svetih. Amen. (Sergej Bulgakov)

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr