MOLITVENA OSMINA ZA JEDINSTVO KRŠĆANA

u srijedu 25. siječnja pod geslom Učite se dobrim djelima: pravdi težite (Iz 1, 17) završava ovogodišnja molitvena Osmina za jedinstvo kršćana. U preostalim danima osmine prigodnom molitvom i ti se uključi:
Molitva za jedinstvo kršćana
Isuse Kriste, Gospodine i Spasitelju naš, Ti si obećao ostati s nama zauvijek. Ti pozivaš sve kršćane k sebi da budu dionici Tvoga Tijela i Krvi. Ali naš grijeh nas je podijelio te više ne možemo sudjelovati u Tvojoj Svetoj Euharistiji zajedno. Priznajemo ovaj svoj grijeh i molimo Te, oprosti nam i pomozi nam da služimo putevima pomirenja, u skladu s Tvojom voljom. Zapali naša srca ognjem Duha Svetoga. Daj nam Duha mudrosti i vjere, odvažnosti i strpljivosti, poniznosti i čvrstoće, ljubavi i kajanja, po zagovoru Presvete Bogorodice i svih svetih. Amen. (Sergej Bulgakov)