Misijska zajednica

Voditeljica: Antonija Prgić

Na poziv župnika Ivana Varoščića i poticaj biskupijske povjerenice za misije časne sestre Ignacije iz Đakova, u listopadu 2005. započela je s radom skupina od oko 20 vrijednih žena, predvođenih gospođom Mandom Berač. Zajednica se redovito sastajala na molitvu i dogovore u prostore župe i to dva puta mjesečno, a svaka je osoba u svome domu, prema svojim mogućnostima i daru, izrađivala različite rukotvorine, domaće kolače i tjesteninu te ih redovito nudila župljanima na svojim prodajnim izložbama. Zajednica 28. rujna 2006. započinje suradnju s misionarima u Ruandi (Afrika). Otad sav prikupljeni novac u župi odlazi za misije u Ruandi. „Dajte im vi jesti.“ (Mt16, 14) - moto je ove male zajednice koja se i danas redovito okuplja na molitvu i rad za potrebe misija, danas pod vodstvom župljanke Antonije Prgić.
Ova je zajednica otvorena za suradnju s ostalim zajednicama, a niz godina prodajne izložbe im obogaćuju djeca, polaznici župne kateheze, ne samo svojom nazočnošću, već i svojim rukotvorinama.

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
E: zupa1.zupanja@gmail.com
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr