Župne obavijesti - PRESVETO TROJSTVO

ŽUPNE OBAVIJESTI
Od 12. lipnja do 19. lipnja 2022.

Vrijeme misnih slavlja i tjedne misne nakane
NEDJELJA 12. lipnja PRESVETO TROJSTVO Misijska akcija za Benin - Završetak Katehetske godine
8,30 sati + Nikola Baotić
10,30 sati za župljane
18,30 sati + Manda i Mato Lucić

PONEDJELJAK 13. lipnja sv. Antun Padovanski, r.
8,30 sati + Ante Miličević
18,30 sati + Franjo Lotar

UTORAK 14. lipnja
18,30 sati + Anto Krištić

SRIJEDA 15. lipnja sv. Vid, mč.
18,30 sati + Dragutin Antonić

ČETVRTAK 16. lipnja TIJELOVO - BRAŠANČEVO
8,30 sati za župljane
18,30 sati + Katica i Filip Župarić – Tijelovska procesija

PETAK 17. lipnja
18,30 sati + Marko Kobašević, Marko Filipović i Josip Krznarić

SUBOTA 18. lipnja Dan saveza s Gospom Schonstattskom
8,30 sati

NEDJELJA 19. lipnja 12. nedjelja kroz godinu pobožnost sv. Josipu
8,30 sati + Stjepan Štimec
10,30 sati za župljane
18,30 sati + iz ob. Ilije Šege

Ispovijed je u župnoj crkvi svakog dana prije sv. mise.
Kada i gdje vidite upaljeno svjetlo pristupite. Ispovijed traje do pred početak sv. mise ili kada ispovjednik nije za oltarom do molitve Oče naš...  

KRŠTENJE
Ovaj vikend u našoj župi kršten je:
Ivano Šačić, sin Filipa Šačića i Dorotee r. Barinić.
Obitelji čestitamo, s molitvom za vjerodostojno svjedočenje životne vjere!

UKOP
Moleći milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sv. Jurja, sahranjen je:
u srijedu 8. lipnja Toma Anđić (1927.);
u četvrtak 9. lipnja na mjesnom groblju u Šumeću sahranjen je dugogodišnji županjski župnik u miru vlč. Ivan Varoščić (1941.). Na dostojanstvenom slavlju zahvaljujem svima koji su pošli osobnim ili zajedničkim prijevozom, a napose članovima: Kulturnog centra Igrišće; KUD-a Tomislav; Vojno-povijesnoj postrojbi Serežani; članovima benda MIR iz vremena pokojnog župnika i na kraju Ani Zlatunić i našem župnom mješovitom zboru.
Pokoj vječni daruj im Gospodine!

ZAHVALA ZA KATEHETSKU GODINU
na svetkovinu Presvetog Trojstva zahvaljujemo Bogu, roditeljima i djeci, našim katehisticama i katehetama za sve učinjeno u protekloj Katehetskoj godini.

MISIJSKA AKCIJA – ŽUPANJSKO SRCE KUCA ZA BENIN
ove nedjelje prisjeti ćemo se karitativnih potreba Crkve u Beninu. Svojim darom pomažete školovanju oko četrdesetak siromašne djece u selu Ekpe kao i siromašnim ženama koje od izučenog obrta radom brinu za svoju djecu. Prikupljanje darova je na misijskim štandovima kroz kupovinu kolača i rukotvorina koje su dobre ruke napraviti i donijeti, a članovi naše misijske skupine će vam ih ponuditi.
Sve nedjeljne sv. mise predvodi vlč. Noudeviwa Leon Sagbohana. Uz njega naši gosti su i dvojica bogoslova iz Benina Hermann Kodjo i Gutenberg Hounye. Njih dvojca su na teološkom studiju u Đakovu. Od njih ćemo naučiti još jednu prigodnu pjesmu na beninskom jeziku:
Êjô, êjô, Đezu Oluwa đoba Kličite i radujte se, jer je velik Gospodin Isus
Êjô, êjô, Đezu Oluwa đoba Kličite i radujte se, jer je velik Gospodin Isus
E đoba laje đoba, On je velik i svugdje je velik.
E đoba ni Županji. On je velik i u Županji.
Êjô, êjô, Đezu Oluwa đoba Kličite i radujte se, jer je velik Gospodin Isus.
Veliko HVALA dobrim srcima i još vrjednijim rukama na ispečenim kao i na složenim prigodnim paketićima kolača, te svim našim Misijskim volonterima na darovanom vremenu i zauzetosti.

SPOMENDAN SV. ANTUNA I ANTUNOVSKI BLAGOSLOV DJECE
u ponedjeljak sv. misama u 8,30 i 18,30 sati proslavit ćemo spomendan sveca čitavoga svijeta sv. Antuna Padovanskog.
na sv. misu u 18,30 sati dovedimo naše malene kako bi po zagovoru sv. Antuna na njih zazvali božji blagoslov.
veliko HVALA svima koji ste se uključili oko uređenja prostora kapele sv.
Antuna i pripremili potrebno za sv. misu.

PROF. VLČ. IVAN BENAKOVIĆ - DOKTOR BIBLIJSKIH ZNANOSTI
U utorak 14. lipnja prof. vlč. Ivan Benaković, pred ispitnom komisijom na Papinskom sveučilištu Gregorijana u Rimu, steći će akademski gradus doktor biblijskih znanosti. Nakon sedam godina poslijediplomskog studija gradus doktor znanosti brani svojim radom pod nazivom: Dinamizam imenovanja u Knjizi Otkrivenja. Analiza koncepta imena u Knjizi Otkrivenja. Preporučimo ga u svojim molitvama, te mu čestitajte kada ga u Županji budete sreli.

PREDSTAVLJANJE KNJIGE
u našem Pastoralnom centru bl. Alojzija Stepinca u srijedu 15. lipnja s početkom u 20 sati bit će predstavljanje knjige Treba dignuti glas autora Benoista de Sinetya. Na hrvatsko govorno područje knjigu je prevela i priredila s. Vesna Zovkić, koja će uz druge i osobno knjigu predstaviti.

DEVETNICA PRESVETOM SRCU ISUSOVU
u srijedu 15. lipnja započet ćemo neposrednu devetnicu Presvetom Srcu Isusovu. Prije sv. misa molit će se Zlatna krunica, a na kraju sv. mise Litanije Srcu Isusovu. Ukoliko nisi u mogućnosti doći u župnu crkvu, ovu poniznu molitvu, svaki dan obiteljski izmolimo kod svojih domova.

TIJELOVO ILI BRAŠANČEVO
u četvrtak su sv. mise u 8,30 i 18,30 sati. Ukoliko meteorološki uvjeti budu dopuštali, poslije mise u 18,30 sati, svečano ćemo pronijeti Presveti Oltarski Sakrament: od vanjskog oltara do kapele Srca Isusova, ulicom Stjepana Grubera i Mladena Pozaića do župne crkve. U hodu s Kristom zaustaviti ćemo se kod četiri postaje (sjenice) kako bi zahvalili Bogu za četiri područja našeg života.
Prvopričesnici neka dođu u bijelim haljinicama te ponesu u košarama cvjetne latice. Od ponedjeljka 20. lipnja, roditelji trebaju razdužiti haljinice.
ako zbog padalina neće bit Tijelovske procesije, na vanjskom oltarnom prostoru bit će klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

SUSRET RODITELJA 8. R. OŠ I 1. R. SŠ
u petak 17. lipnja poslije večernje sv. mise, susret je roditelja učenika 8. r. OŠ i 1 r. SŠ. Zaključit ćemo tko je svojim marom vjerno želio da os sljedeće katehetske godine bude krizmanik, a tko pripravnik prve godine za krizmu. Susret je u velikoj dvorani našeg Pastoralnog centra bl. Alojzija Stepinca.

HODOČAŠĆE SV. JOSIPU I BL. ALOJZIJU STEPINCU
naša župa u subotu, 18. lipnja hodočasti u Nacionalno svetište sv. Josipa u Karlovac te rodno mjesto bl. Alojzija Stepinca u Krašić. Polazak je u 7 sati ispred župne kuće. Dolazak u Karlovac predviđen je oko 11,15 sati kada će uslijediti prigodna pobožnost, kao i mogućnost za ispovijed. Sv. misa je u 12 sati. Oko 14 sati polazak je za Krašić gdje će nakon prigodne pobožnosti bl. Alojziju Stepincu uslijediti razgledanje župne kuće u kojoj je proveo posljednje dane sužanjstva. Oko 16 sati je polazak kući, a planiran dolazak je oko 20 sati. Cijena puta je 155 HRK + ako ste se prijavili za ručak.

POBOŽNOST SCHONSTATTSKOJ GOSPI
u subotu 18. lipnja mjesečni je susret članova Schonstattske zajednice i Sat saveza s Majkom Triput Divnom. Na kraj sv. mise pred Gospinim oratorijem s marijanskom pjesmom izmolit ćemo molitvu predanja.

POBOŽNOST SV. JOSIPU
u nedjelju, 19. dana u mjesecu lipnju molimo za naše obitelji i pojedince koji su potrebni obraćenja, kao i za vlastiti rast u vjeri. Zbog devetnice Srcu Isusovu krunicu i litanije sv. Josipu izmolite kod svojih domova. Sve očeve potičem da ovu pobožnost potaknu u svojoj obitelji.

ŽUPNI CARITAS
Redovito dežurstvo volontera Župnog Caritasa je utorkom: prijepodne od 9 do 12 sati i poslijepodne od 14 do 17 sati.
Zbog manjka zainteresiranosti i potrebe za odjećom i obućom u župnom Caritasu više ne primamo odjevne predmete te vas molim da isto ne ostavljate ispred zgrade. Božja dobrota treba tvoje srce i ruke – dođi i volontiraj s nama!

KRIZMANICI – PREUZIMANJE FOTOGRAFIJA
krizmanici koji nisu bili na podjeli fotografija neka po njih dođu u župni ured.

ŽUPNA KNJIŽNICA
ima redovita dežurstva UTORKOM i PETKOM od 17 do 18,30 sati.

GLAS KONCILA I ŽUPNE OBAVIJESTI
Uzmimo i ponesimo naše Župne obavijesti i ovotjedni Glas koncila. Pritom, ne zaboravimo, ponijeti i našim starijima i nemoćnima.

NAJAVA DOGAĐANJA
19. lipnja pred kraj prijepodnevnih sv. misa Sanja Berger kratko će predstaviti svoju knjigu Izabrani, te ju ponuditi za vaš duhovni rast u vjeri;
u utorak 21. lipnja od 16 sati je upis misnih nakana za srpanj, kolovoz i rujan;
22. lipnja odlazak na kupanje ministranata i Isusovih Bisera;
24. lipnja svetkovina Presvetog Srca Isusova;
25. lipnja svetkovina Rođenja sv. Ivana Krstitelja i spomendan Bezgrešnog Srca Marijinog.

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA
Ako vam je potreban neki dokument, prije nego dođete u župni ured najavite dolazak (kontakte vidi u zaglavlju), kako bi vas traženo čekalo u uredu.
Redovito dežurstvo u župnom uredu je od ponedjeljka do petka:
– prijepodne: od 9 do 12 sati – poslijepodne: od 17 do 18 sati
- u četvrtak župni ured neće biti otvoren

Svaku vašu molitvu i dar stavljamo pod moćni zagovor Blažene Djevice Marije, svetog Josipa i Antuna, te našeg nebeskog zaštitnika svetog Ivana Krstitelja.
Na svemu veliko HVALA!!!
vlč. Matija Aušić, ž. vikar / vlč. Željko Grigić, pastoralni suradnik / vlč. Robert Jugović, župnik

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr