Blagoslov obitelji

Blagoslov obitelji je čin vjere i obiteljskog zajedništva u kojem članovi zajedno s blagoslivljateljem mole za snagu suživota i rasta u vjeri. I ove godine blagoslov ćemo prilagoditi epidemiološkim mjerama. U vaš dom ući ćemo samo ako netko od članova čeka ispred svoga doma. Stoga apeliram na dobrosusjedske odnose, te upozorite blagoslivljatelja ukoliko ima vaših nemoćnih susjeda koji žele blagoslov a ne mogu čekati.
Zbog što kraćeg zadržavanja blagoslov će biti na ulaznom djelu u kuću/stan. NA tom mjestu svaka obitelj za blagoslov treba pripremiti: upaljenu svijeću, obiteljski križ (skinuti sa zida) i blagoslovljenu vodu s grančicom.

Raspored blagoslova obitelji

Plan rasporeda napravljen je prema popisu obitelji koje su ubilježene
prilikom plaćanja obiteljskog dara (lukna). Promjena rasporeda je uvijek moguća zbog neplaniranih okolnosti pa odmah molim za razumijevanje. Blagoslov svakog dana počinje od 9 sati, prema sljedećem rasporedu. uz naziv ulice u zagradi je navedeno odakle blagoslov za tu ulicu/trg počinje:
- ponedjeljak, 27. 12. – Svećenik 1: Veliki kraj (parna strana od kružnog toka); Svećenik 2: Veliki kraj (neparna strana od kružnog toka); Svećenik 3: Matije Gupca (parna strana od B. Radića), Stjepana Grubera (parna strana od B. Trenka); Svećenik 4: Matije Gupca (neparna strana od B. Radića); Stjepana Grubera (neparna strana od B. Trenka); Savska (od Muzeja).
- utorak, 28. 12.; Svećenik 1: Trg Republike (od većeg broja); Svećenik 2: Aleja Matice Hrvatske (od većeg broja); Svećenik 3: Aleja Matice Hrvatske(od manjeg broja).
- srijeda, 29. 12. – Svećenik 1: J.J. Stossmayera (od Veliki kraj); Svećenik 2: Ilirskog preporoda (od Tržnice obje strane); Svećenik 3: Vojne krajine (obje strane od I. Preporoda); Zrinski i Frankopana (obje strane od I. Preporoda); Svećenik 4: TRŽNICA; Trg prof. Martina Robotića (od većeg broja).
- četvrtak, 30. 12. – Svećenik 1: Trg kralja Tomislava (od manjeg broja); Svećenik 2: Ivana Gundulića (obje strane od B. Radića); Svećenik 3: Ljudevita Gaja (parna strana od kružnog toka); Mala Kućišta; Svećenik 4: Ljudevita Gaja (neparna strana od B. Radića); M. P. Katančića (od Lj. Gaja)
- petak, 31. 1. – Svećenik 1: Kratka (obje strane od većeg broja); Svećenik 2: Braće Radića (parna strana od M. Gupca); Svećenik 3: Braće Radića (obje strane od Bošnjačkog semafora ); Bošnjačka; Svećenik 4: Braće Radića (neparna strana od benzinske).
Raspored Blagoslova obitelji za slijedeći tjedan pogledajte na oglasnim pločama ili na župnoj web-stranici.

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr