Župne obavijesti

ŽUPNE OBAVIJESTI
od 11. do 18. srpnja 2021.

Sveci, vrijeme misnih slavlja i tjedne misne nakane
NEDJELJA 11. srpnja Petnaesta nedjelja kroz godinu, Sv. Benedikt, opat
8,30 sati + Antun i Agneza Benaković
10,30 sati Za župljane
18,30 sati +Nikola Župarić

PONEDJELJAK 12. srpnja
Nema mise

UTORAK 13. srpnja BDM Bistrička
18,30 sati + Marija i Ivan Ćolić

SRIJEDA 14. srpnja
8,30 sati + Nikola Mavretić

ČETVRTAK 15. srpnja Sv. Bonaventura
8,30 sati + Mijo Jerković

PETAK 16. srpnja Gospa Karmelska
8,30 sati + Božo Petrović

SUBOTA 17. srpnja
8,30 sati + na nakanu ob. Grebenar

NEDJELJA 18. srpnja Šesnaesta nedjelja kroz godinu
8,00 sati Za župljane
Nema mise
18,30 sati + iz ob. Sluganović

Zbog godišnjih odmora do kraja kolovoza dosadašnja praksa ISPOVJEDANJA za vrijeme nedjeljnih svetih misa neće biti. Ispovijed je u danima kroz tjedan prije sv. mise. U župnoj crkvi kada vidite upaljeno svjetlo iza glavnog oltara pristupite kroz sredinu crkve.
Prolazeći pokraj župne crkve zaustavi se u kratkoj osobnoj molitvi.
Ponesimo Župne obavijesti i Glas koncila onima koji ne mogu biti na misi.

Ukop: Moleći milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju, sahranjeni su
u subotu 10. srpnja Petar Benković (1942.). i Marija Ojdanić (1941)

Promjena termina tjednih i nedjeljnih sv. misa
Zbog odlaska na mladu misu mladomisnika vlč. Krešimira Iljazovića sljedeće nedjelje promijenjen je prijepodnevni raspored sv. misa. Tako je jutarnja misa u 8 sati, a sv. misa u 10,30 sati NEĆE BITI. Večernja sv. misa je redovito u 18,30 sati. Iz istog razloga je promijenjen i tjedni raspored sv. misa.

Odlazak vlč. Leona na godišnji odmor
15. srpnja vlč. Leon ima posljednju sv. misu u našoj župi kao župni vikar. Nakon dvije godine putuje na godišnji odmor u svoj Benin. Kada se vrati u našu Nadbiskupiju preuzet će službu župnika u Kuševcu. Na svemu što je učinio i onome po čemu nas je mijenjao recimo mu veliko HVALA!

Hodočašće u Međugorje
naša župa od 2. do 5. rujna planira hodočastiti u Međugorje. Polazak bi bio u četvrtak navečer, a povratak u nedjelju pred ponoć. Cijena puta (od 500 do 740 HRK) će biti određena prema broju prijavljenih hodočasnika koje će odrediti epidemiološke mjere. Osobe moraju biti cijepljene ili imati potvrdu o pre-boljenju ili negativnom testu (može se napraviti i u Međugorju). Do kraja srpnja primamo samo prijave u župnom uredu, a potom će biti susret.

Župni Caritas
Zauzetošću volontera, naš Župni Caritas redovitim dežurstvima svakog utorka: prijepodne od 9 do 12 sati i poslijepodne od 14 do 17 sati, otvara vrata kako za potrebite tako i za vaše darove, koje na radost potrebitih s obzirnošću i ljubavlju uredne donosite. Božja dobrota treba tvoje ruke –dođi.

Euharistijsko klanjanje
Prepoznajmo sebe pozvanima, te se u četvrtak okupimo oko Isusa, kako bi se u poniznoj vjeri poslije sv. mise poklonili živom Bogu u Presvetom Oltarskom Sakramentu. POTAKNI DRUGE!

Najave
20. srpnja sv. Ilija misa kod kapele u polju. Polazak u 6 sati od kapele sv. Antuna;
25. srpnja prvi Svjetski dan djedova i baka.

Radno vrijeme župnog ureda
Kod prijave sakramenata ili ako vam je potreban neki dokument, prije dolaska u župni ured najavite dolazak (kontakte vidi u podnožju), kako bi vas traženo čekalo u uredu. Za kraće dolaske nije potrebna prethodna najava.
Redovito dežurstvo u župnom uredu je od ponedjeljka do petka:
– prijepodne: od 9 do 12 sati – poslijepodne: od 17 do 18 sati
Svaku vašu molitvu i dar stavljamo pod moćni zagovor Blažene Djevice Marije, svetog Josipa i našeg nebeskog zaštitnika svetog Ivana Krstitelja.

Moleći za zajednički rast u vjeri, vaši pastiri izriču vam veliko HVALA!
vlč. Noudeviwa L. Sagbohan, ž.v.
vlč. Robert Jugović, ž.

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr