Schönstattski pokret

Voditelji: Kata i Ilija Oršolić

Zajednica je koja se osobito angažira na obnovi vjere u obiteljima te na izgradnji kućne crkve. U našoj župi djeluje od 1. ožujka 1999. godine pod nazivom Schönstattska obitelj – Županja. Obitelj broji oko 200 članova, raspoređenih u 13 krugova Akcije Hodočasničke Gospe. Voditelji ove molitvene zajednice su bračni par Kata i Ilija Oršolić koji su Savez ljubavi s Majkom Triput Divnom sklopili 17. listopada 1999. u Marijinom domu u Podvinju. Svakog 18-og u mjesecu sastaju se članovi ove zajednice na svetoj misi i molitvi ispred oratorija, slike Majke Triput Divne. Oratorij županjskog Schönstattskog pokreta blagoslovljen je 29. travnja 2002., a blagoslovili su ga o. Christoph Horn iz Švicarske (duhovni pratitelj Hrvatske Schönstattske Obitelji) te župnik Ivan Varoščić.
Akcija Hodočasničke Gospe je najveći apostolski projekt Schönstattskog pokreta. Ideja je stvaranje krugova od 10 do 15 obitelji, među kojima svaki mjesec kruži slika Majke triput Divne iz Schönstattskog svetišta. Majka želi u svaki dom donijeti Krista, produbiti molitveni život, potaknuti međusobnu povezanost i stvoriti oaze mira, radosti i ljubavi.

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr