Župne obavijesti - Druga nedjelja po Božiću

ŽUPNE OBAVIJESTI
Od 2. do 9 siječnja 2022.

NEDJELJA 2. siječ. Druga nedjelja po Božiću Molitva za svećenička zvanja
7,30 sati Na nakanu
9 sati + iz ob. Ante Ćavarovića
10,30 sati Za župljane
18 sati + Slavko i Adela Božić

PONEDJELJAK 3. siječ. Ime Isusovo
18 sati + Rajko Spajić

UTORAK 4. siječ.
18 sati Zahvala ob. Jurković

SRIJEDA 5. siječ.
18 sati + Marijan i Kata Ivić

ČETVRTAK 6. siječ. Bogojavljenje – sv. Tri kralja Gašpar, Melkior i Baltazar
9 sati + Luca Tadić
10,30 sati Za župljane
18 sati + Miroslav Abramović

PETAK 7. siječ. Prvi petak i noćno klanjanje
9 sati + Olgica Knežević
18 sata + Joso i Marica Strunje

SUBOTA 8. siječ. Gospa Brze Pomoći
+ Kata Lončar i Mara Božić

NEDJELJA 9. siječ. Krštenje Gospodinovo
7,30 sati + Ana Božić + Marijan i Manda Klaić
18 sati + Petar Ivkić
9 sati Za župljane
10,30 sati + Dragutin Šivak

Ispovijed je u župnoj crkvi svakog dana prije sv. mise iza glavnog oltara. Kada vidite upaljeno svjetlo pristupite kroz sredinu crkve. Ispovijed traje do pred početak sv. mise ili kada ispovjednik nije za oltarom do molitve Oče naš...
Prolazeći pokraj župne crkve zaustavi se u kratkoj osobnoj molitvi.

Ukop
Moleći milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju, sahranjeni su:
u utorak 21. prosinca Ivan Nikolić (1937.);
u petak 24. prosinca Jela Kopić r. (1934.).
Pokoj vječni daruj im Gospodine!

Prva nedjelja u mjesecu - Mreža molitelja za zvanja
od prosinca svake prve nedjelje u mjesecu svi župljani, obitelji i pojedince naše župne zajednice, pozvani su moliti za svećenička i redovnička zvanja. To činimo spominjući se Isusovih riječi molite Gospodara žetve da pošalje radnike u žetvu svoju. U duhu te nakane pred kraj nedjeljnih sv. misa molit ćemo prigodnu molitvu. Ti se odvaži da molitvu za zvanja moliš svaki dan, te se u župnom uredu priključi mreži molitelja na ovu nakanu.
Božićni koncert KUU Kristal-Sladorana
večerašnju sv. misu u 18 sati (2. siječnja) pjevanjem će predvoditi naš županjski zbor Kristal, poslije sv. mise će u župnoj crkvi izvesti još nekoliko tradicionalnih božićnih pjesama.

Živa krunica
molitelji žive krunice kroz siječanj imaju nakanu: za milost zajedništva i čuvanja vjere u našim obiteljima. Pridruži se!

Župna statistika za 2021.
U protekloj 2021. godini bilo je: 64 krštenih (od toga 4 izvan župe); 21 vjenčanih (od toga 16 neće živjeti u župi); 92 umrlih (od toga 44 bez sakramenata prije smrti, a 3 osoba su sahranjene izvan župe); 50 prvopričesnika i 60 krizmanika.
radi usporedbe donosimo i statistiku 2020. godine: krštenih je bilo 44; vjenčanih 10; umrlih 111; prvopričesnika 54 i krizmanika 61.

Biblijska ura
u srijedu poslije večernje sv. mise promišljamo o povijesnim okolnostima nastanka misnih čitanja nedjelje Krštenja Gospodinova. DOĐI i ti!

Blagoslov Trikraljske vode
u četvrtak, 6. siječnja na sv. misi u 9 sati, prije završnog blagoslova, s pjesmom ćemo se uputiti na vanjski oltarni prostor kako bi zazvali blagoslov na Trikraljsku vodu. U danima Novog ljeta ponesite blagoslovljenu vodu svojim domovima kako bi njome poškropili članove obitelji, svoje vrtove i imovinu, kao i grobove dragih pokojnika. Blagoslovljenu vodu od prošle godine izlijmo oko biljaka u vrtu, a uzmimo novu kao znak težnje za svježinom vjere. Imajmo strpljenje prilikom ulijevanja čuvajući urednost prostora. Tijekom čitavoga dana s pobožnošću i poštovanjem možete doći zagrabiti blagoslovljenu vodu.

Četvrti petak Velike devetnice Srcu Isusovu
u Novoj godini prvi petak u Velikoj devetnici Srcu Isusovu je ovoga tjedna. Sv. mise su u 9 i u 18 sati.
Mogućnost za ispovijed je u župnoj crkvi: od 8,30 do 11 sati, te
poslijepodne od 17 sati pa dok bude potrebe. Gdje za ispovijed vidite upaljeno svjetlo pristupite. Ako od ispovijedi o Božiću niste učinili teški grijeh nije potrebno doći na ispovijed.

Euharistijsko klanjanje je u župnoj crkvi od večernje svete mise do ponoći. Prijavite se za bdijenje od 30 minuta.

Klanjanje za krizmanike i pripravnike prve godine za krizmu
u petak 7. siječnja svoje redovito mjesečno klanjanje imaju:
- u 19,30 sati krizmanici;
- u 20 sati pripravnici prve godine za Krizmu.

Božićni koncerti zbora Isusovi biseri
na predivnom Božićnom koncertu zahvaljujemo svim našim Isusovim biserima kao i voditeljici Ivani Marić Damjanović, te recitatorima iz 1a razreda i Vlatki Gašljević koja ih je ohrabrila i s njima sve uvježbala.

Blagoslov obitelji
je čin vjere i obiteljskog zajedništva u kojem članovi zajedno s blagoslivljateljem mole za snagu suživota i rasta u vjeri. I ove godine blagoslov ćemo prilagoditi epidemiološkim mjerama. U vaš dom ući ćemo samo ako netko od članova čeka ispred svoga doma. Stoga apeliram na dobrosusjedske odnose, te upozorite blagoslivljatelja ukoliko ima vaših nemoćnih susjeda koji žele blagoslov a ne mogu čekati.
Zbog što kraćeg zadržavanja blagoslov će biti na ulaznom djelu u kuću/stan. Na tom mjestu svaka obitelj za blagoslov treba pripremiti: upaljenu svijeću, obiteljski križ (skinuti sa zida) i blagoslovljenu vodu s grančicom.

Raspored blagoslova obitelji
Plan rasporeda napravljen je prema popisu obitelji koje su ubilježene prilikom plaćanja obiteljskog dara (lukna). Promjena rasporeda je uvijek moguća zbog neplaniranih okolnosti pa odmah molim za razumijevanje. Blagoslov svakog dana počinje od 9 sati (osim u petak za K. Tkalca), prema sljedećem rasporedu (uz ulicu/trg u zagradi je navedeno odakle blagoslov za njih počinje):
- ponedjeljak, 3. 1. – Svećenik 1: Dr. Franje Račkog (parna strana od većeg broja); Svećenik 2: Augusta Šenoe (obje strane od I. Gundulića); Ferde Bačića (obje strane od F. Račkog); J. R. Boškovića (obje strane od F. Hanamana); Vatroslava Lisinskog (obje strane od pruge); Svećenik 3: Osječka (od većeg kućnog broja obje strane); Silvija S. Krančevića (od pruge obje strane); Zagrebačka (od ulice F. Račkog); Vinkovačka; Svećenik 4: Franje Hanamana (obje strane od I. Gundulića); Srećka Albinija (obje strane od F. Hanamana); Bartola Kašića (obje strane od Osječke); Svećenik 5: Dr. Franje Račkog (neparna strana od većeg broja).
- utorak, 4. 1.; Svećenik 1: Josipa Lovretića (od M. Krleže); Andrije Hebranga (od M. Krleže); Bana J. Šokčevića (obje strane od A. Hebranga); Svećenik 2: Miroslava Krleže (obje strane od A. Hebranga); Zlatodolska (obje strane od M. Krleže); Svećenik 3: Ivana Mažuranića (obje strane od Groblja); Ferde
Galovića (obje strane od I. Mažuranića); Topolovac (od kraja I. Mažuranića);
Svećenik 4: Obla (od Kratke ); Obla, odvojak 1 (obje strane od I. Mažuranića ); Obla, odvojak 2 (od Oble 1); Obla, odvojak 3 (obje strane od većeg broja); Obla, odvojak 4 (obje strane od Kratke); Svećenik 5: Bana J. Jelačića (obje strane od Veliki kraj); Ivana Mažuranića (obje strane od V. Nazora).
- srijeda, 5. 1. – Svećenik 1: A. M. Reljkovića (obje strane od M. Pozaića); Josipa Kozarca (obje strane od Reljkovića); Baruna Trenka (parna strana od manjeg broja); Svećenik 2: Vladimira Nazora (neparna strana od Kratke); Svećenik 3: Vladimira Nazora (parna strana od Kratke); Svećenik 4: Baruna Trenka (neparna strana od većeg broja); Svećenik 5: Stanovi pod Oraškim mostom; Baruna Trenka (parna strana od većeg broja); Velike livade (od B. Trenka).
- petak, 7. 1. – Svećenik 1: počinje od 10 sati Krunoslava Tkalca (obadvije strane od M. Pozaića); Graničarska (od K. Tkalca); Viktora Brunšmida (od B. Trenka); Svećenik 2: Mladena Pozaića (neparna strana od Velikog kraja); Svećenik 3: Mladena Pozaića (parna strana od Velikog kraja); Prof. Ivana Baotića (od M. Pozaića); Cvjetka Romića (od M. Pozaića); Svećenik 4: Stanovi Ciglana (od kraja); Mladena Pozaića (parna strana od većeg broja); Prof. Ivana Baotića (od M. Pozaića); Cvjetka Romića (od M. Pozaića); Svećenik 5: Posavska (obje strane od M. Pozaića); Ilije L. Bartolova (obje strane od Posavske); Marka Oršolića (obje strane od M. Pozaića).
- subota, 8. 1.: NAKNADNI BLAGOSLOVI - sve obitelji i ustanove koje nisu bile u mogućnosti primiriti blagoslov u predviđeni dan, neka se prijave u župni ured kako bi ih nazvali i prilagodili blagoslov vremenu koji im odgovara.
Darovi za ručak o blagoslovu obitelji
U prvom tjednu blagoslova na daru slatkog i slanog kod ručka u župnoj kući zahvaljujemo se: obitelji Baturina, obitelji Arnold, obitelji Ivkić, obitelji Baričević i obitelji Vinković.

Najava događanja
15. siječnja sv. Anastazija;
17 .siječnja sv. Antun Pustinjak;

Radno vrijeme župnog ureda
Redovito dežurstvo u župnom uredu je od ponedjeljka do petka:
– prijepodne: od 9 do 12 sati – poslijepodne: od 16,30 do 17,30 sati
✧ u utorak i četvrtak župni ured neće biti otvoren.
Svaku vašu molitvu i dar stavljamo pod moćni zagovor Blažene Djevice Marije, svetog Josipa i našeg nebeskog zaštitnika svetog Ivana Krstitelja.

Moleći za zajednički rast u vjeri, vaši svećenici izriču vam veliko HVALA na svakom daru po kojem ste s nama podijelili obilje svoje darežljivosti, uz želju da vam dani Novog ljeta budu ispunjeni Božjim mirom i radošću!
vlč. Matija Aušić, župni vikar
vlč. Željko Grigić, pastoralni suradnik
vlč. Robert Jugović, župnik

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr