Župne obavijesti - 30. nedjelja kroz godinu

ŽUPNE OBAVIJESTI
Od 23. listopada do 30. listopada 2022.

Vrijeme misnih slavlja i tjedne misne nakane
NEDJELJA    23. listop.    30. nedjelja kroz godinu MISIJSKA NEDJELJA sv. Ivan Kapistranski
7,30 sati    + Tihomira Tetković
9 sati    + Ivo Janjić
10,30 sati    za župljane 
18 sati    + Mirjana i Božo Šimunović

PONEDJELJAK    24. listop.    
NEMA SV. MISE

UTORAK    25. listop.    Bl. Katarina Kotromanić Kosača
18 sati    + Bono, Ivo i Mara Zovkić

SRIJEDA    26. listop.    Sv. Dimitrije, đ. i mč.
18 sati    + Lovro, Ivo i Mara Ferinčević

ČETVRTAK    27. listop.    
18 sati    + Nikola Mavretić

PETAK    28. listop.    Sv. Šimun i Juda Tadej, ap.
18 sati    + Mladen Lešić

SUBOTA    29. listop.    
8 sati    + Ana i Antun Juzbašić

NEDJELJA    30. listop.    31. nedjelja kroz godinu
7,30 sati    + Marko Perišić
9 sati    + Mato i Martin Ćolić 
10,30 sati    za župljane
18 sati    + Vinca, Nada i Dražen Filipović

Ispovijed je u župnoj crkvi radnim danom prije sv. mise. 
Kada i gdje vidite upaljeno svjetlo pristupite.
Prolazeći pored župne crkve zaustavi se 
u kratkoj zahvalnosti i osobnoj molitvi! 

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ
U petak 28. listopada u župnoj crkvi u Međuriću sakramentalno će se vjenčati:
Dorijan Petrović (sin Franje i Marije r. Boban, rođen 1991.) i Eva Risek (kći Ivice i Dubravke r. Jovanović, rođena 1994.).
Moleći za mladence Božji blagoslov, iskreno čestitamo!

MISIJSKA NEDJELJA
danas se prisjećamo misijskog poslanja Crkve koje se ostvaruje kroz dje-lovanje naših misionara po cijelom svijetu. Oni su nam uvijek zahvalni na našoj i najmanjoj molitvi i pomoći, a mi se od srca uključimo djelom ili molitvom:

MOLITVA ZA MISIJE
Oče naš, tvoj Sin jedinac Isus Krist, uskrsnuli od mrtvih,
povjerio je svojim učenicima mandat da „idu i učine učenicima sve narode“.
Ti nas podsjećaš da po krštenju svi sudjelujemo u poslanju Crkve.
Po darovima tvojeg Duha Svetoga
daj nam milost da budemo svjedoci evanđelja, hrabri i gorljivi,
da bi poslanje povjereno Crkvi, koje je još daleko od ostvarenja,
moglo pronaći nove i učinkovitije načine za donošenje života i svjetlosti svijetu.
Pomozi nam da svi narodi susretnu spasonosnu ljubav i milosrđe Isusa Krista,
našeg Gospodina i našeg Boga, koji s tobom živi i kraljuje,
u jedinstvu Duha Svetoga, sada i u sve vijeke vjekova.
Zdravo Marijo... Slava Ocu...

Veliko HVALA: - svima koji ste donijeli kolač za naše slatke paketiće ili ste po-klonili vrijeme prilikom pakiranja; - najveću zahvalu s molitvom za Božju snagu izričem Misijskoj skupini; - ali i djelatnicima Čistoće na ustupljenim štandovima.
Dragi vjernici, obilju vaše darežljivosti prepuštam dar u milostinji za potrebe svih misija u svijetu ili ćeš dodatno to učiniti kupovinom slatkih paketića kao i drugih proizvoda i rukotvorina kod štanda naše Misijske skupine.
Djeco i svi prijatelji u dragoj mi Županji!
Sve vas od srca pozdravljam iz Ranga, iz moje misije u Ruandi. Prošle godine sam imao radost biti na Misijsku nedjelju s vama. Sjećam se kako ste me lijepo primili i slušali kad sam vam govorio kako živimo mi misionari u Africi, kako žive naši ljudi i što radimo za njih vašom pomoći. Sjećam se kako ste me obradovali darovima vaše ljubavi. Bilo je puno kolača, što su dobre domaćice spremile za prodaju, pa sam se i ja u župnoj kući s njima dobro osladio... Tako je bilo i ove godine za mog posjeta vama na početku kolovoza.
Sad ću ovu Misijsku nedjelju provesti s mojim prijateljima ovdje u Ruandi – gdje ću imati dvije mise. Govorit ću im da u mojoj Domovini ima puno onih koji misle na njih, tako da siromasi ovdje mogu imati malo graha, riže i palente za pojesti, te da djeca mogu ići u školu. Zajedno s njima molit ćemo za vas u Županji, da rastete u ljubavi Božjoj! Bog vas sve blagoslovio!
Zahvalni don Danko Litrić, hrvatski misionar u Ruandi od 1981.

KONCERT KUU KRISTAL-SLADORANA
Obilježavajući 40 godina zborskog djelovanja, na raspjevanost naše vjere kod večernje sv. mise potaknut će nas članovi mješovitog pjevačkog zbora KUU Kristal-Sladorana. Poslije sv. mise u župnoj crkvi darovat će nam prigodni jubilejski koncertni program.

LISTOPADSKE POBOŽNOSTI
Neka nas posljednji dani listopada s Marijom učvrste u odanosti prema Bogu. Odluči moliti krunicu u župnoj zajednici prije sv. mise, u tišini svoga doma sami, s obitelji ili u društvu prijatelja. ODLUČNO i ODVAŽNO!

EUHARISTIJSKO KLANJANJE 
s Marijom budimo u Euharistijskoj prisutnosti živoga Boga, te mu se u Presvetom Oltarskom Sakramentu poklonimo poniznom vjerom. Klanjanje je četvrtkom u nastavku večernje sv. mise.

BLAGOSLOV GROBOVA
županjski župnici za blagoslov grobova bit će vam na raspolaganju: u nedjelju i ponedjeljak od 14 do 16 sati; te na Svi Svete i Dušni dan od poslije mise u 10,30 pa do 13 sati, te od 14 sati pa dok bude potrebe.

VEČER SVETOSTI - HOLYWIN
u ponedjeljak 31. listopada, uoči svetkovine Svih Svetih, želimo osnažiti svoj hod u svetosti. Dopustimo da nam u tome pomognu svjedočanstva onih koji svojim djelima žele sebe i druge dovoditi bliže Bogu. To su Marijeta Martić i Emina Dabo Hunjak te pater Stjepan Ivana Horvat, misionar Krvi Kristove.
Početak programa je u 17 sati u velikoj dvorani Pastoralnog centra, kada će Emina i Marijeta iznijeti svoja svjedočanstvo o susretu s mladima na društvenim mrežama. One su pokretačice platforme „Chance to walk“ te svojim objavama privlače sve više mladih preko Instagrama, Facebooka i YouTubea. To čine kroz slike s poticajnim biblijskih citata te rubrikama #instaevanđelje i #instamama. Zašto naziv CHANCE TO WALK? Njime žele potaknuti mlade na promjenu i djelovanje. Same su započele realizacijom ovog projekta, kako nam pričaju, zbog promjena koje su se uz molitvu i čitanje Božje riječi dogodile u njihovom životu. Susret će se nastavit sv. misom u 18 sati i klanjanjem koje će predvoditi pater Ivan Stjepan Horvat.
DOĐIMO! Program je za sve mlade, ali je obvezujući za prvu godinu priprave na krizmu i krizmanike. 
S programom koji se za taj dan pripremam za osnovnoškolce upoznat ćemo se slijedeće nedejlje.

HODOČAŠĆE GOSPI BRZE POMOĆI
u utorak 8. studenog planiramo se uputiti na hodočašće u svetište Gospe Brze Pomoći u Slavonski Brod. Polazak je u 15,15 sati ispred župne kuće. Misa je u 17 sati uz prigodnu pobožnost i mogućnost za ispovijed. Cijena puta je na bazi 50 hodočasnika 50 HRK. Prijavimo se do 3. studenog u župnom uredu.

40 DANA ZA ŽIVOT
u 38 Hrvatskih gradova do 6. studenog inicijativa 40 dana za život, ispred ustanova u kojima žene odlaze na pobačaj, moli za prestanak ubijanja nezaštićenih. Mi se možemo pridružiti molitvom i postom ili odlaskom na miroljubivo bdijenje u Đakovo, Osijek, Vinkovce, Vukovar ili Slavonski Brod.

FUMIGACIJA ŽUPNE CRKVE – PRIKUPLJANJE DAROVA
završeni su radovi sprječavanja širenja crvotočine na oltarima i cjelokupnom drvenom inventaru naše župne crkve. Hvala svima koji ste ostavili osobni dar za podmirivanje nastalih troškova. Rok plaćanja računa od 80.000 HRK je kraj listopada, a mi smo od našeg dijela prikupili nešto više od polovice sredstava. Potičem sve župljane da se poput zrna, prema svojim mogućnostima, uključe u prikupljanje preostalog potrebnog dijela.

ŽUPNI CARITAS
Zauzetošću volontera naš Župni Caritas otvoren je za potrebite iz naše župe u utorak: prijepodne od 9 do 12 sati i poslijepodne od 14 do 17 sati. Vrata župnog Caritasa otvorena su i za vaše darove, koje na radost potrebitih s obzirnošću i ljubavlju donesite. 
Božja dobrota treba tvoje srce i ruke – dođi i pridruži nam se!

ŽUPNA KNJIŽNICA
župna knjižnica otvorena je UTORKOM i PETKOM od 17 do 18 sati. Iskoristimo zapisanu riječ te se nadahnimo za nove korake rasta u vjeri.

KATOLIČKI KALENDARI
dođite na vrijeme te u župnom uredu nabaviti jednolisni i dvanaestolisni kalendare za nadolazeću 2023. godinu.

NAJAVA DOGAĐANJA
nakana molitelja Žive krunice u studenome je: za djecu koja trpe siromaštvo i nasilje;
na Svi Svete i Dušni Dan sv. mise su u župnoj crkvi u 9 i 18 sati, a na groblju u 10,30 sati;
3. studenoga sv. Hubert – zaštitnik lovstva;
4. studenoga sv. Karlo Boromejski, b.;
- i Drugi petak velike devetnice Srcu Isusovu uz klanjanje do ponoći.

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA
Ako vam je potreban neki dokument, prije nego dođete u župni ured najavite dolazak (kontakte vidi u zaglavlju), kako bi vas traženo čekalo u uredu.
Redovito dežurstvo u župnom uredu je od ponedjeljka do petka: 
– prijepodne: od 9 do 12 sati    
– poslijepodne: od 17 do 18 sati 

Svaku vašu molitvu i dar stavljam u moćni zagovor Blažene Djevice Marije, svetog Josipa i našeg nebeskog zaštitnika svetog Ivana Krstitelja. 
vlč. Robert Jugović, župnik

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr