Župne obavijesti - 31. nedjelja kroz godinu

ŽUPNE OBAVIJESTI
Od 30. listopada do 6. studenoga 2022.

Vrijeme misnih slavlja i tjedne misne nakane

NEDJELJA    30. listop.    31. nedjelja kroz godinu
7,30 sati    + Marko Perišić
9 sati    + Mato i Martin Ćolić 
10,30 sati    za župljane 
18 sati    + Vinca, Nada i Dražen Filipović

PONEDJELJAK    31. listop.    HOLYWIN - Svetost pobjeđuje
18 sati    

UTORAK    1. studen.    SVI SVETI
9 sati    + Ljubica Puljizević (Spaić)
10,30 sati    za župljane – MISA NA GROBLJU
18 sati    + Ivo i Ana Klajić

SRIJEDA    2. studen.    DUŠNI DAN
9 sati    + Bernardica Maričić
10,30 sati    za pokojne svećenike – MISA NA GROBLJU
18 sati    + iz ob. Tomić i Lešić

ČETVRTAK    3. studen.    sv. Hubert – zaštitnik lovstva
18 sati    + Kuzman Kovačević

PETAK    4. studen.    Drugi petak velike devetnice Srcu Isusovu sv. Karlo Boromejski, b.
9 sati    + iz ob. Viktora Bobalića i + iz ob. Grgić i Ivanović
18 sati    + Kana Bičanić

SUBOTA    5. studen.    
8 sati    + iz ob. Ćaleta

NEDJELJA    6. studen.    31. nedjelja kroz godinu Dan molitve za zvanja
7,30 sati    + iz ob. Klajić i Babić 
9 sati    + Joso i Liza Petrović
10,30 sati    za župljane
18 sati    + Ilija i Klara Martinović

Ispovijed je u župnoj crkvi radnim danom prije sv. mise. Kada i gdje vidite upaljeno svjetlo pristupite. 

KRŠTENJE
Danas je u našoj župi krštena:
Monica Tomasini, kći Željka Tomasinija i Antonije r. Josipović
Obitelji čestitamo, s molitvom za vjerodostojno svjedočenje životne vjere! 

UKOP
Moleći milosrđe Uskrslog Krista, u utorak, 25. listopada sahranjene su:
na groblju sv. Jurja u Županji: Ana Plank r. Blumenšajn (1935.);
na groblju u Kastvu: Terezija Lešić r. Gačić (1928.).
Pokoj vječni daruj im Gospodine!

BLAGOSLOV GROBOVA
županjski župnici za blagoslov grobova bit će vam na raspolaganju: u nedjelju i ponedjeljak od 14 do 16 sati; te na Svi Svete i Dušni dan od poslije mise u 10,30 pa do 13 sati, te od 14 sati pa dok bude potrebe. Nastojimo na jednom grobu moliti za sve pokojne iz vaših obitelji. Uz grobno mjesto gdje ćete dočekati svećenika, pripremite popis imena pokojnika za koje želite moliti.

SUSRET RODITELJA KRIZMANIKA
kako bi se dogovorili oko datuma krizme, danas poslije večernje sv. mise pozivam roditelje krizmanika na krati susret.

HOLYWIN – SVETOST POBJEĐUJE
- u ponedjeljak 31. listopada, uoči svetkovine Svih Svetih, želimo osnažiti svoj hod u svetosti. Prijepodnevni program je za djecu, a poslijepodnevni za mlade.
ORATORIJ za djecu od prvog do četvrtog razreda pripremaju katehistice i djeca viših razreda (interesne skupine). Potaknete djecu da dođu i susretnu se s Svecima koje će uprizoriti odrasli učenici. Okupljanje uz prigodne igre je od 10,30 sati, a početak programa je u 11 sati (trajat će oko dva i pol sata).
Program je za sve mlade (obvezujući za prvu godinu priprave na krizmu i krizmanike) ispunjen je svjedočanstvom onih koji svojim djelima žele sebe i druge dovoditi bliže Bogu. To su Marijeta Martić i Emina Dabo Hunjak te pater Stjepan Ivana Horvat, misionar Krvi Kristove. Početak programa je u 17 sati u velikoj dvorani Pastoralnog centra, kada će Emina i Marijeta iznijeti svoja svjedočanstvo o susretu s mladima na društvenim mrežama. One su pokretačice platforme „Chance to walk“ te svojim objavama privlače sve više mladih preko Instagrama, Facebooka i YouTubea. To čine kroz slike s poticajnim biblijskim citatima te rubrikama #instaevanđelje i #instamama. Zašto naziv CHANCE TO WALK? Njime žele potaknuti mlade na promjenu i djelovanje. Same su započele realizacijom ovog projekta, kako nam pričaju, zbog promjena koje su se uz molitvu i čitanje Božje riječi dogodile u njihovom životu. Susret će se nastavit sv. misom u 18 sati i klanjanjem koje će predvoditi pater Ivan Stjepan Horvat.
DOĐIMO!

ŽIVA KRUNICA
nakana molitelja žive krunice u studenom je: za djecu koja trpe        
siromaštvo i nasilje. PRIKLJUČI se svakodnevnom molitvom samo jedne desetice krunice BDM (provjereno, traje manje od 5 min). Moliteljima veliko HVALA!

SVI SVETI I DUŠNI DAN TE BLAGOSLOV GROBOVA
svetkovinu Svih Svetih i na Dušni dan sv. mise su u župnoj crkvi u 9 i 18 sati, a na groblju u 10,30 sati. Svete mise na groblju biti će na prostoru ispred mrtvačnice. 

POTPUNI OPROST ZA POKOJNE
Crkva nas tijekom cijele godine podsjeća, a napose o Dušnom danu, na molitvu za pokojne čije su duše u čistilištu. Na putu prema potpunom služenju Bogu svaka sv. misa, post i iskrena molitva skraćuju njihovu odvojenosti od Boga dok se oslobađaju od navezanosti na zemaljske težnje. 
Tako Crkva, snagom što ju je dobila od Krista, daje nam priliku za potpuni oprost od vremenitih kazni za naše pokojne. Vjerničkim predanjem za oprost možemo moliti na način:
•    da od 1. do 8. studenog jedan dan pohodimo grob pokojnih te kod njih molimo za pokojne;
•    potrebno je pristupiti ispovjedi (ukoliko imamo teški grijeh), sudjelovati na svetoj pričesti, izmoliti Oče naš i Vjerovanje, te moli na nakanu Svetog Oca.

PROSLAVA SV. HUBERTA 
u četvrtak 3. studenog Crkva slavi sv. Huberta zaštitnika lovstva. O toj prigodi članovi Lovačke udruge Gaj Županja, na sv. misi u 18 sati molit će za mudrost čuvanja povjerenih prirodnih dobara.

DRUGI PETAK VELIKE DEVETNICE SRCU ISUSOVU
petak 4. studenog je drugi u Velikoj devetnici Srcu Isusovu. Toga dana su dvije sv. mise: u 9 i u 18 sati. Na sv. misama je mogućnost pričesti s obije euharistijske prilike, Tijelom i Krvlju Kristovom.
Mogućnost za ispovijed je u našoj župnoj crkvi: prijepodne od 8,30 do 10 sati, te poslijepodne od 17 sati pa dok bude potrebe. Ispovijeda se u župnoj crkvi pa kada i gdje vidite upaljeno svjetlo pristupite na ispovijed.
Večernje Euharistijsko klanjanje je od večernje svete mise do ponoći. Pojedinci, obitelji, zajednice… kako bi ostvarili neprekinuto bdijenje pred Presvetim oltarskim sakramentom, prijavite se u župnom uredu i ubilježite svoj 30-ominutno bdijenje. Potaknimo jedni druge na bdijenje s Gospodinom. 

HODOČAŠĆE GOSPI BRZE POMOĆI
u utorak 8. studenog planiramo se uputiti na hodočašće u svetište Gospe Brze Pomoći u Slavonski Brod. Polazak je u 15,15 sati ispred župne kuće. Misa je u 17 sati uz prigodnu pobožnost i mogućnost za ispovijed. Cijena puta je na bazi 50 hodočasnika 50 HRK. Prijavimo se do 3. studenog u župnom uredu.

KONCERT PRVE PJEVAČKE KONJICE SINĐIR
Obilježavajući petu godinu djelovanja u nedjelju 6. studenoga u 19 sati 
(posije večernje sv. mise) članovi Prve pjevačke konjice Sinđir, u Pastoralnom centru bl. Alojzija Stepinca obilježit će ovaj svoj prvi jubilej. Uz vašu prisutnosti gosti su ŽPS Mustre, MPS Stanari i TS D-mol.

40 DANA ZA ŽIVOT
u 38 Hrvatskih gradova do 6. studenog inicijativa 40 dana za život, ispred ustanova u kojima žene odlaze na pobačaj, moli za prestanak ubijanja nezaštićenih. Mi se možemo pridružiti molitvom i postom ili odlaskom na miroljubivo bdijenje u Đakovo, Osijek, Vinkovce, Vukovar ili Slavonski Brod.

ŽUPNI CARITAS
Zbog svetkovine Svih sveti ovoga utorka neće biti redovitog dežurstva u Župnom Caritasu.

ŽUPNA KNJIŽNICA
zbog svetkovina župna knjižnica ovog tjedna otvorena je samo u PETAK od 17 do 18 sati. Iskoristimo zapisanu riječ te se nadahnimo za nove korake u vjeri.

KATOLIČKI KALENDARI
dođite na vrijeme te u župnom uredu nabaviti jednolisni i dvanaestolisni kalendare za nadolazeću 2023. godinu.

NAJAVA DOGAĐANJA
8. studenog bl. Gracija Kotorski, red.;
9. studenog posveta Lateranske bazilike sv. Ivana Krstitelja;
10. studenog sv. Leon Veliki, p. i n.;
11. studenog sv. Martin Turski, b. – crkveni god u Bošnjacima
- sv. misom u 9 sati obilježit će se Dan Vukovarsko-srijemske županije;
12. studenog sv. Jozafat, b. i m.;
14. studenog sv. Nikola Tavelić – crkveni god u Županji 2.

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA
Ako vam je potreban neki dokument, prije nego dođete u župni ured najavite dolazak (kontakte vidi u zaglavlju), kako bi vas traženo čekalo u uredu.
Redovito dežurstvo u župnom uredu je u četvrtak i petak: 
– prijepodne: od 9 do 12 sati    
– poslijepodne: od 17 do 18 sati 
Ured ne radi u ponedjeljak poslijepodne te na SVI SVETE I DUŠNI DAN.

Svaku vašu molitvu i dar stavljam u moćni zagovor Blažene Djevice Marije, svetog Josipa i našeg nebeskog zaštitnika svetog Ivana Krstitelja. 
vlč. Robert Jugović, župnik

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr